+90 212 549 73 25

info@rotaseal.com

Mekanik Salmastra

RotaSeal > Mekanik Salmastra

MEKANİK SALMASTRA

ROTASEAL Sızdırmazlık sektöründe Türkiye’nin lider üretici firmasıdır.

İstanbul’da bulunan 4500 m2 toplam üretim alanımızda mekanik salmastra firmaları arasında, kartuş tipi salmastra, döner bağlantı elemanları (başlıklar), yumuşak salmastra ve sanfor PTFE ürünlerinden oluşan geniş ürün yelpazesiyle 20 yılı aşkın süredir siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

ROTASEAL olarak alanında uzmanlaşmış kadrosu ve üstün teknoloji ile donatılmış üretim tesisi ile her sektörün ihtiyaçlarına cevap veren firmamız, mekanik salmastra üretici kimliğini gururla ve başarıyla taşımaktadır.

Dünya’nın önde gelen firmaları için ürettiğimiz başlıca ürün gruplarımızdan başlıklar (have,su,buhar,kızgın yağ), mekanik salmastra ve kartuş tipi salmastralar gibi sızdırmazlık ürünlerimizi 4 şubemiz, 25 yetkili bayimiz ile 5 kıtada 40’dan fazla ülkeye ihraç etmekteyiz. Gıda, kimya, ilaç, enerji, tekstil, arıtma tesisleri ve petrol başta olmak üzere birçok sektör için ISO 9001-2000 standartlarında ve ATEX belgeli ürün gruplarımız ile sızdırmazlık ürünlerini en yüksek kalitede temin ederek, iş ortaklığımızda %100 güven ilişkisine dayalı olarak çözümler üretiyoruz.

Bugün işimize ve teknolojiye yaptığımız yatırımlar sayesinde sürekli büyüyen ve gelişen bir firma olan ROTASEAL, yenilikçi bakış açısı ile her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Mekanik Salmastra Fiyatları için hemen iletişime geçin.

Mekanik Salmastra Katalog görüntülemek için üst sağ kısımda bulunan tüm kataloglarımızın bulunduğu E-Katalog linkine veya buraya tıklayarak direk mekanik salmastra katalog görüntüleyin.

Mekanik Salmastra Ölçüleri yine katalog kısmından erişebilirsiniz.

MEKANİK SALMASTRA NEDİR?

Mekanik salmastralar, biri hareketli (dönen) , diğeri sabit iki dinamik yapı arasında akışkan sızıntılarının giderilmesi, basınç kayıplarının önlenmesi için kullanılan ve aynı zamanda istenmeyen akışkan ve partiküllerin ortama girmelerini önleyen sızdırmazlık elemanıdır.

KULLANIM ALANLARI

Mekanik salmastralar genellikle mil yatakları, pompalar ve mikserler gibi içerisinde ya da üzerinde akışkanların hareket ettiği sistemlerde kullanılır. Kullanıldığı endüstriler çoğunlukla; Arıtma tesisleri, Su tesisleri, Gemicilik, Rafineri, Termik santraller ve madenciliktir.

MEKANİK SALMASTRA ÇEŞİTLERİ

A. KOMPONENT SALMASTRA

B. KARTUŞ SALMASTRA

KOMPONENT SALMASTRA ÇEŞİTLERİ

I. O-RINGLI SALMASTRA

Kullanımı yaygın olan, sızdırmazlığı sağlayan bileşeni oring olan, yüksek basınçta dayanıklı bir salmastra çeşididir. Mil üzerindeki paslanmalar ve partikül birikintileri o-ringin eksenel hareketini engelleyebilir.

II. ELASTOMER KÖRÜKLÜ SALMASTRALAR

Akışkanı katı içeren sıvılar için uygundur. Mil üzerindeki paslanmalar ve partikül birikintiler bu salmastraya olumsuz etki edemezler. Çok yüksek basıncın olduğu çalışma koşuluna uygun değildir.

III. METAL KÖRÜKLÜ SALMASTRALAR

Metal körük aynı zamanda elastomer körük ve yay görevini yapar. Mil üzerindeki paslanmalar ve partikül birikintiler bu salmastraya olumsuz etki edemezler. Sıcak su ve yüksek basınç uygulamaları için uygundur. Düşük aşınma ve düşük balans oranı ile uzun süre çalıştırılabilirler. Aşırı sıcaklık , basınç veya eğik monte sonucu olarak yorulma arızası oluşabilir.